BIODRO – uszkodzenie obrąbka stawowego

fizjoterapia wrocław

Obrąbek stawowy jest wewnątrzstawową strukturą chrząstki włóknistej stanowiącą bezpośrednie przedłużenie panewki stawu biodrowego.

Przyczyny

Do uszkodzenia może dojść wskutek jednego silnego urazu albo wielu mikrourazów, o które łatwo podczas uprawiania sportu. Drugą przyczyną uszkodzeń obrąbka są kostne zaburzenia anatomiczne. W szczególności chodzi tu o konflikt udowo-panewkowy, wskutek którego następuje nadmierna kompresja obrąbka.

Objawy

Głównym objawem u większości pacjentów jest ból w pachwinie, który może nasilać się po dłuższym staniu, chodzeniu, siedzeniu. Rzadko ból z okolicy biodra może być przeniesiony do pośladka. Ból może mieć charakter tępy, rozlany, jak również mogą zdarzać się incydenty ostre z chwilowym blokowaniem ruchu w stawie. Czasem mogą ponadto pojawiać się objawy 'klikania” i przeskakiwania.

Leczenie/Rehabilitacja

Leczenie uszkodzenia obrąbka można zacząć od programu zachowawczego, jeśli dolegliwości są wcześniej zdiagnozowane, a objawy zmniejszają się przy prowokacji przez manualne centrowanie głowy kości udowej w panewce.
Jeśli dolegliwości nie reagują na leczenie zachowawcze, należy wykonać zabieg chirurgiczny.
Naprawa uszkodzenia polega na jego zeszyciu, częściowym usunięciu w przypadku jego wkleszczania. W bardzo rzadkich przypadkach można pomyśleć o jego rekonstrukcji z użyciem tkanki ścięgnistej. Obrąbek w zależności od rodzaju uszkodzenia leczymy artroskopowo lub mini – inwazyjna metodą otwartą.

Poradnia ortopedyczna oferuje:

  • w ramach nfz (bezpłatnie – wymagane skierowanie),
  • prywatnie (bez skierowania)

Zabiegi ortopedyczne:

  • usunięcie ganglionu
  • zespół cieśni nadgarstka
  • palec zatrzaskujący

Konsultacje ortopedyczne dzieci

Usg bioderek niemowląt i dzieci

Rejestracja – tel. 71 302 68 00, 71 798 99 41

Zapraszamy!

Program pilotażowego badania stóp dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat

Bezpłatne badania finansowane przez NFZ.

Bez skierowania!

Rejestracja – tel. 71 302 68 00, 71 798 99 41 

Program obejmuje:

– manualne badanie biomechaniki stóp,
– badanie podoskopowe,
– komputerowe badanie stóp na platformie,
– zalecenia o charakterze fizjoprofilaktycznym, w tym obejmujące naukę odpowiedniego zaopatrzenia stopy (wkładki ortopedyczne),
– postępowanie fizjoterapeutyczne – przypadku stwierdzenia w badaniach wad kończyn dolnych.

Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-16 lat

Celem programu jest praktyczne sprawdzenie efektywności wykrywania wad kończyn dolnych przez manualne badanie biomechaniki stóp oraz badanie podoskopowe albo manualne badanie biomechaniki stóp oraz komputerowe badanie stóp na platformie.

Zapraszamy!

rehabilitacja wrocław prywatnie
przychodnia wrocław nfz

Nasze atuty

Kompleksowa rehabilitacja

Rehabilitacja kręgosłupa, rehabilitacja pourazowa, rehabilitacja neurologiczna, rehabilitacja dzieci – leczenie skolioz, NDT-Bobath, rehabilitacja domowa, rehabilitacja ambulatoryjna (w przychodni). Oferujemy pełny zakres usług fizjoterapeutycznych – kinezyterapia, fizykoterapia, masaże.

Nowoczesne metody terapeutyczne

Rehabilitacja w naszym ośrodku prowadzona jest w oparciu o uznane metody terapeutyczne: pnf, terapia manualna, mckenzie, ndt-bobath, kinesiotaping. Dotyczy to zarówno Pacjentów prywatnych jak i  tych, których rehabilitacja jest w ramach nfz.

Rejestracja online

Dzięki rejestracji online można na bieżąco sprawdzać wolne terminy do poradni specjalistycznych i diagnostycznych oraz rezerwować wizyty (w ramach nfz oraz odpłatnie).

Bezpłatna diagnostyka

Pacjenci posiadający skierowania wystawione przez lekarzy pracujących w naszym centrum medycznym mogą korzystać bezpłatnie z badań diagnostycznych – USG, RTG, EMG.

Atrakcyjne ceny

Oprócz świadczeń w ramach NFZ mamy również usługi odpłatne. Oferujemy bardzo atrakcyjne ceny i promocje na zabiegi rehabilitacyjne.

Certyfikat ISO

Mając na uwadze ciągłą poprawę jakości udzielanych świadczeń w centrum medycznym Multi-Med wdrożono system zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą ISO 9001: 2015.

Rehabilitacja NFZ poza kolejnością!

W domu Pacjenta, lub

w przychodni przy ul. Sienkiewicza 110 we Wrocławiu.

Wymagania:

– orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, lub
– orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji wydane przez lekarza orzecznika ZUS, lub
– orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów wydane przed 1998 r. przez Komisje Lekarskie ds. Inwalidztwa i Zatrudnienia.

Zapewniamy bezpłatnie (umowa z NFZ):

– konsultacje lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej,
– profesjonalną opiekę fizjoterapeutyczną,
– zabiegi fizjoterapeutyczne,
– szybką realizację skierowań, poza kolejnością!