REHABILITACJA KRĘGOSŁUPA – leczenie bólu kręgosłupa

rehabilitacja kręgosłupa wrocław

Kręgosłup składa się z 33 – 34 połączonych ze sobą kręgów. Pomiędzy poszczególnymi kręgami znajdują się krążki międzykręgowe (popularnie nazywane “dyskami”), które amortyzującą wstrząsy. Kręgosłup jest swoistym rusztowaniem dla naszego ciała, oprócz tego pełni funkcje narządu ruchu (przyczepione są do niego mięśnie) oraz chroni rdzeń kręgowy, który przebiega wewnątrz kręgosłupa.
Cały kręgosłup podzielony jest na części: odcinek szyjny, piersiowy, lędźwiowy oraz krzyżowy. Długość całego kręgosłupa dorosłego człowieka stanowi w przybliżeniu 45% jego wysokości ciała. Kręgosłup ma specyficzny kształt, te podwójne “esowate” wygięcia umożliwiają człowiekowi utrzymanie równowagi. W odcinku szyjnym i lędźwiowym kręgosłup wygięty jest do przodu (lordoza), a w odcinku piersiowym i krzyżowym do tyłu (kifoza). To właśnie zaburzenie tych krzywizn powoduje powstawanie wad postawy takich jak: plecy okrągłe, plecy płaskie oraz skolioza.
Kręgi połączone są ze sobą stawami, które umożliwiają wykonywanie takich ruchów jak zgięcie, prostowanie czy rotacja. Po długotrwałym przeciążeniu kręgosłupa (spowodowanym np. nieprawidłową pozycją ciała podczas pracy przy komputerze) może dojść do ograniczenia ruchu i wystąpienia bólu, na szczęście jest to stan odwracalny (zablokowanie stawowe).
Gdy z powodu zmian zwyrodnieniowych uszkodzony zostanie krążek międzykręgowy (“dysk”), dochodzi do ucisku nerwu. Ten stan może objawiać się bólem, drętwieniem np. ręki, jak również uczuciem sztywności mięśni (przepuklina krążka międzykręgowego, dyskopatia). Jeśli dyskopatię lokalizuje się w odcinku lędźwiowym kręgosłupa to na ogół mamy do czynienia z uciskiem na nerw kulszowy, który powoduje ból w okolicy pleców oraz promieniuje do pośladka, wzdłuż tylnej strony uda aż do stopy (rwa kulszowa). Czasami dolegliwości ze strony kręgosłupa związane są z patologicznym ustawieniem kręgów względem siebie (kręgozmyk), nie wolno bagatelizować tego stanu, ponieważ może on doprowadzić do uszkodzenia rdzenia kręgowego!
Niektóre stany patologiczne takie jak pogrubienie więzadeł przebiegających w sąsiedztwie rdzenia kręgowego czy przepuklina krążka międzykręgowego (“dysk”), mogą wywołać ciasnotę w kanale kręgowym (stenoza kanału kręgowego), która objawia się bólem pleców a czasem nawet drętwieniem nóg. Niektóre urazy mogą spowodować odłamanie części kości od trzonu kręgu bądź zmiażdżenie kawałka kości, objawy tego złamania zależą od tego jakie struktury zostały uszkodzone (złamania kompresyjne).
Bóle w obrębie kręgosłupa (zwłaszcza bóle krzyża) stanowią obecnie najczęstszą przyczynę niezdolności ludzi do pracy. Nierzadko silne dolegliwości budzą frustracje i skłaniają do nadużywania środków przeciwbólowych. Tymczasem istnieje szereg metod stanowiących zarówno profilaktykę, jak i skuteczne narzędzie do walki z opisywaną przypadłością, będących zarazem alternatywą farmakoterapii.
Jeśli od czasu do czasu cierpisz na bóle dowolnego odcinka kręgosłupa, które ustępują po zażyciu tabletki przeciwbólowej lub mijają samoistnie po kilku dniach, a ich pojawianie się kojarzysz z wykonywana pracą lub uprawianym sportem – zgłoś się do nas. Nauczymy Cię zasad profilaktyki, których stosowanie uchroni Cię w przyszłości od nawrotów epizodów bólowych.

Rehabilitacja kręgosłupa:

  • nauka przyjmowania i utrzymywania prawidłowej postawy podczas siedzenia i wykonywania codziennych czynności
  • poznanie zasad ergonomii w pracy
  • indywidualny dobór ćwiczeń i innych technik leczniczych

Jeśli Twoje dolegliwości są silne, odnosisz wrażenie, ze pojawiają się z coraz większą częstotliwością; Odczuwasz bóle/zawroty głowy/drętwienie lub bóle kończyn – zgłoś się do nas NIEZWŁOCZNIE! Zbadamy Cię dokładnie i dobierzemy odpowiednią do Twoich potrzeb metodę leczenia, np.:

Zakres usług

Umowy z NFZ w 2020 r.: Rehabilitacja, Rehabilitacja domowaOrtopedia, Neurologia, Chirurgia ogólna.

Pacjenci naszych poradni specjalistycznych mogą bezpłatnie korzystać z badań: EMG, RTG, USG.

Rehabilitacja Wrocław

Umowy z NFZ na rok 2019

 

⇒ Poradnia rehabilitacyjna - konsultacje lekarza rehabilitacji

⇒ Fizjoterapia ambulatoryjna (rehabilitacja w przychodni)

⇒ Fizjoterapia domowa (rehabilitacja w domu Pacjenta – tylko w obrębie miasta Wrocławia)

 

Rehabilitacja obejmuje:

 

⇒ Kinezyterapię (ćwiczenia indywidualne)

⇒ Fizykoterapię (krioterapia, laseroterapia, ultradźwięki i inne)

⇒ Masaże lecznicze

 

Przyjmujemy również Pacjentów prywatnych (odpłatnie).

 

ortopeda wrocław

Umowa z NFZ na rok 2019 - poradnia ortopedyczna

 

Konsultacje i zabiegi ortopedyczne

 

Przyjmujemy również Pacjentów prywatnych (odpłatnie) - bez skierowania

 

Konsultacja - 130 zł

 

Konsultacja + USG - 130 zł

 

USG bioderek u niemowląt i dzieci - 130 zł

 

Możliwość rejestracji online

 

chirurg wrocław

Umowa z NFZ na rok 2019 - poradnia chirurgii ogólnej

 

Konsultacje i zabiegi chirurgiczne

 

Przyjmujemy również Pacjentów prywatnych (odpłatnie) – bez skierowania

 

Konsultacja - 100 zł

 

Nie przyjmujemy dzieci – tylko młodzież i osoby dorosłe

 

Możliwość rejestracji online

 

Świadczymy także usługi z zakresu torakochirurgii (chirurgii klatki piersiowej)

 

neurolog wrocław

Umowa z NFZ na rok 2019 - poradnia neurologiczna

 

Konsultacje neurologiczne

 

Nie przyjmujemy Pacjentów prywatnych (odpłatnie)

 

Nie przyjmujemy dzieci – tylko młodzież i osoby dorosłe

 

Możliwość rejestracji online

 

 

 

 

 

usg wrocław

Wykonujemy badania diagnostyczne w ramach NFZ i prywatnie:

√ USG – usg jamy brzusznej, stawów (w tym stawów biodrowych u niemowląt i dzieci), Doppler (przepływy), …,

√ RTG – rtg klatki piersiowej, kręgosłupa, stawów, …,

√ EMG – elektromiografia – badania przewodnictwa nerwowego – cieśń kanału nadgarstka, próba tężyczkowa, próba miastecznina, …,

√ Komputerowe badanie stóp – badanie stóp oraz dobór indywidualnych wkładek ortopedycznych.

 

Pacjenci ze skierowaniami z poradni Mult-Med (ortopedycznej, neurologicznej, chirurgicznej, rehabilitacyjnej) mogą korzystać z badań usg, rtg i emg bezpłatnie!

Uwaga! Wizyta podczas, której lekarz zleca badanie diagnostyczne (usg, rtg, emg) również musi być w ramach NFZ (nie może to być wizyta komercyjna).

 

rehabilitacja wrocław prywatnie
Umowa z NFZ

Nasze atuty

Kompleksowa rehabilitacja

Rehabilitacja kręgosłupa, rehabilitacja pourazowa, rehabilitacja neurologiczna, rehabilitacja dzieci – leczenie skolioz, NDT-Bobath, rehabilitacja domowa, rehabilitacja ambulatoryjna (w przychodni). Oferujemy pełny zakres usług fizjoterapeutycznych – kinezyterapia, fizykoterapia, masaże.

Nowoczesne metody terapeutyczne

Rehabilitacja w naszym ośrodku prowadzona jest w oparciu o uznane metody terapeutyczne: pnf, terapia manualna, mckenzie, ndt-bobath, kinesiotaping. Dotyczy to zarówno Pacjentów prywatnych jak i  tych, których rehabilitacja jest w ramach nfz.

Rejestracja online

Dzięki rejestracji online można na bieżąco sprawdzać wolne terminy do poradni specjalistycznych i diagnostycznych oraz rezerwować wizyty (w ramach nfz oraz odpłatnie).

Bezpłatna diagnostyka

Pacjenci posiadający skierowania wystawione przez lekarzy pracujących w naszym centrum medycznym mogą korzystać bezpłatnie z badań diagnostycznych – USG, RTG, EMG.

Atrakcyjne ceny

Oprócz świadczeń w ramach NFZ mamy również usługi odpłatne. Oferujemy bardzo atrakcyjne ceny i promocje na zabiegi rehabilitacyjne.

Certyfikat ISO

Mając na uwadze ciągłą poprawę jakości udzielanych świadczeń w centrum medycznym Multi-Med wdrożono system zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą ISO 9001: 2009.

UWAGA!

Prowadzimy indywidualne zajęcia korekcyjne dla dzieci i młodzieży. Leczymy skoliozy i wady postawy.

UWAGA!

Wolne miejsca w poradni chirurgii ogólnej. Natychmiastowa realizacja skierowań w ramach NFZ!

SUPER OFERTA!

25% upustu na zabiegi fizykalne!