MASAŻ – masaże lecznicze i relaksacyjne

MASAŻ szczególną popularność zdobył w ostatnich latach. Jednak jako zabieg higieniczny, leczniczy, wspomagający i przyspieszający proces regeneracji stosowany był od najdawniejszych czasów. Masaż oprócz swoich leczniczych walorów wykorzystywanych w rehabilitacji przy wielu schorzeniach, dodatkowo zmniejsza napięcie psychiczne, ma działanie odprężające, zwiększa odporność organizmu na działanie czynników zewnętrznych, oddziałuje na napięcie mięśniowe. Jako narzędzie niezwykle uniwersalne masaż znalazł zastosowanie również w sporcie i kosmetyce.

MASAŻE LECZNICZE

MASAŻEM KLASYCZNYM nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną i mięśnie, torebki i więzadła stawowe, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, do narządów wewnętrznych włącznie. Wywiera on pośredni i bezpośredni wpływ na organizm, leczy, a zarazem zapobiega wielu chorobom – jest najskuteczniejszy w leczeniu chorób narządu ruchu. Usuwa zaburzenia ukrwienia i przewlekłe – często bolesne napięcia mięśni, usuwa stres. Pobudzenie ukrwienia wpływa dodatnio na wygląd skóry, staje się ona różowa, odświeżona i bardziej elastyczna.

MASAŻ LECZNICZY jest znaną od dawna skuteczna metodą przynoszenia ulgi w bolesnych dolegliwościach różnego rodzaju i należy do naturalnych metod leczenia niepowodujących żadnych skutków ubocznych. Może uzupełnić, a niekiedy zastąpić leczenie farmakologiczne, działa korzystnie na cały organizm, przywraca harmonię, zmniejsza napięcie psychiczne, które tak często występuje we współczesnym świecie, jest doskonałym sposobem profilaktyki i leczenia wielu chorób i dolegliwości.

MASAŻ SPORTOWY ma przeciwdziałać niepożądanym skutkom procesu treningowego, a jeśli takie już wystąpią ma je leczyć. Główne funkcje masażu sportowego to: udział w szeroko pojętym procesie odnowy biologicznej, wspomaganie leczenia kontuzji sportowych; usuwa objawy zakwaszenia mięśni, rozgrzewa stawy, pobudza krążenie.

MASAŻ LIMFATYCZNY jest stosowany głównie w profilaktyce krążenia i kosmetyce. Polega na delikatnym rytmicznym głaskaniu zgodnym z kierunkiem przebiegu naczyń limfatycznych. W ten sposób można zmniejszyć obrzęk wokół oczu lub na nogach. Pomocny jest również przy likwidowaniu cellulitu. Jest bardzo łagodny, poprawia ogólne samopoczucie daje poczucie “lekkości”.

MASAŻ IZOMETRYCZNY – wspomaga odbudowę i przywrócenie siły mięśni po urazach unieruchomieniach.

MASAŻE RELAKSACYJNE

MASAŻ RELAKSACYJNY wykonywany na bazie olejków aromatycznych, działa tonizująco na układ nerwowy, dając w efekcie głębokie odprężenie psychiczne i fizyczne całego ciała. Techniki w tym masażu wykonuje się wolno, z umiarkowanym uciskiem i możliwie największą powierzchnią. Zalecany dla osób pracujących w ciągłym stresie i napięciu.

Zakres usług

Umowy z NFZ w 2018 r.: Rehabilitacja, Rehabilitacja domowaOrtopedia, Neurologia, Chirurgia ogólna.

Pacjenci naszych poradni specjalistycznych mogą bezpłatnie korzystać z badań: EMG, RTG, USG.

REHABILITACJA

Kinezyterapia, Fizykoterapia, Masaż ...

PORADNIE SPECJALISTYCZNE

Ortopedyczna, Neurologiczna, Rehabilitacyjna, Chirurgii ogólnej ...

DIAGNOSTYKA

RTG, USG, EMG ...

UWAGA!

Prowadzimy indywidualne zajęcia korekcyjne dla dzieci i młodzieży. Leczymy skoliozy i wady postawy.

UWAGA!

Wolne miejsca w poradni chirurgii ogólnej. Natychmiastowa realizacja skierowań w ramach NFZ!

SUPER OFERTA!

25% upustu na zabiegi fizykalne!