FIZYKOTERAPIA

fizykoterapia wrocław
fizykoterapia wrocław nfz

Fizykoterapia jest jedną z metod fizjoterapii, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi czynnikami fizykalnymi – zarówno naturalnymi, jak i wytworzonymi sztucznie, dzięki którym w tkankach zostaje pobudzony proces biologiczny.

W fizykoterapii wykorzystuje się: prąd, pole magnetyczne, ultradźwięki, bodźce termiczne (ciepło, zimno – krioterapia), światło (laser, sollux) oraz wodę (hydroterapia).

Fizykoterapię stosuje się jako leczenie uzupełniające lub jako podstawową formę leczenia chorób narządu ruchu, szczególnie o charakterze przewlekłym. Fizykoterapię stosuje się również jako postępowanie przygotowujące do stosowania innych metod fizjoterapii np.: rozgrzanie tkanek przed masażem, lub krioterapia (stosowanie zimna) przed ćwiczeniami czyli kinezyterapią.

Fizykoterapia

Krioterapia miejscowa – leczenie zimnem, polega na obniżeniu temperatury tkanek. Krioterapia działa głównie przeciwbólowo i przekrwiennie. Pod wpływem działania niskich temperatur naczynia krwionośne powierzchowne zmniejszają swoją średnicę, jednocześnie zwiększają ją naczynia krwionośne głębokie. Dzięki temu mechanizmowi uzyskujemy przekrwienie struktur głęboko ułożonych. Krioterapia stosowana jest głównie w okresie wczesnych urazów – pomaga w zmniejszeniu bólu, złagodzeniu procesu zapalnego, likwidacji obrzęków, zwiększeniu zakresu ruchu w stawie.

Ultradźwięki, ultrafonoforeza – to fale akustyczne o częstotliwości wyższej niż słyszalność ucha ludzkiego. Podczas zabiegu wykorzystywane są drgania mechaniczne o częstotliwości 800 – 24 000 kHz. Jednym z najistotniejszych efektów towarzyszących oddziaływaniu fali drgań na organizm jest wywołane tzw. mikromasażu tkanek. Ultradźwięki wpływają na biochemię tkanek, co prowadzi do ich lepszego utleniania. Zabieg ten ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, pobudzające przemianę materii i oddychanie tkankowe.

Jonoforeza – polega na wprowadzeniu przez skórę jonów substancji leczniczych (naniesionego na powierzchnię skóry leku) z wykorzystaniem prądu stałego. Jonoforeza m.in. ma zastosowanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, zmniejszające obrzęk.

Laseroterapia – zabieg ten polega na stymulowaniu chorobowo zmienionych tkanek promieniowaniem laserowym. Jest to sztucznie wzmocnione światło oddziałujące na elementy komórkowe. Promieniowanie lasera wnika do organizmu na głębokość ok. 5cm. Stosowane w terapii lasery o małej mocy, wykazują silne oddziaływanie na żywe komórki i tym samym pozwalają uzyskać pożądany efekt terapeutyczny. Laseroterapia ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, biostymulujące – poprawia krążenie, odżywienie i regenerację komórek.

Magnetoterapia – jest jedną z metod leczenia fizykalnego, które ma działanie głęboko przekrwienne i odżywcze. Oddziałując na organizm ludzki na poziomie komórkowym stymuluje i usprawnia reakcje chemiczne w nim zachodzące.
Magnetoterapia:

  • pobudza regenerację tkanek
  • usprawnia krążenie obwodowe krwi
  • powoduje lepsze zaopatrzenie tkanek w tlen
  • uśmierza ból
  • hamuje zmiany degeneracyjne w stawach
  • polepsza metabolizm tkanki nerwowej
  • zapobiega stanom zapalnym

Prądy TENS

Galwanizacja

Elektrostymulacja

Prądy diadynamiczne

Prądy interferencyjne

Światłolecznictwo – naświetlanie lampą sollux, bioptron

Poradnia ortopedyczna oferuje:

  • w ramach nfz (bezpłatnie – wymagane skierowanie),
  • prywatnie (bez skierowania)

Zabiegi ortopedyczne:

  • usunięcie ganglionu
  • zespół cieśni nadgarstka
  • palec zatrzaskujący

Konsultacje ortopedyczne dzieci

Usg bioderek niemowląt i dzieci

Rejestracja – tel. 71 302 68 00, 71 798 99 41

Zapraszamy!

Program pilotażowego badania stóp dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat

Bezpłatne badania finansowane przez NFZ.

Bez skierowania!

Rejestracja – tel. 71 302 68 00, 71 798 99 41 

Program obejmuje:

– manualne badanie biomechaniki stóp,
– badanie podoskopowe,
– komputerowe badanie stóp na platformie,
– zalecenia o charakterze fizjoprofilaktycznym, w tym obejmujące naukę odpowiedniego zaopatrzenia stopy (wkładki ortopedyczne),
– postępowanie fizjoterapeutyczne – przypadku stwierdzenia w badaniach wad kończyn dolnych.

Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-16 lat

Celem programu jest praktyczne sprawdzenie efektywności wykrywania wad kończyn dolnych przez manualne badanie biomechaniki stóp oraz badanie podoskopowe albo manualne badanie biomechaniki stóp oraz komputerowe badanie stóp na platformie.

Zapraszamy!

rehabilitacja wrocław prywatnie
przychodnia wrocław nfz

Nasze atuty

Kompleksowa rehabilitacja

Rehabilitacja kręgosłupa, rehabilitacja pourazowa, rehabilitacja neurologiczna, rehabilitacja dzieci – leczenie skolioz, NDT-Bobath, rehabilitacja domowa, rehabilitacja ambulatoryjna (w przychodni). Oferujemy pełny zakres usług fizjoterapeutycznych – kinezyterapia, fizykoterapia, masaże.

Nowoczesne metody terapeutyczne

Rehabilitacja w naszym ośrodku prowadzona jest w oparciu o uznane metody terapeutyczne: pnf, terapia manualna, mckenzie, ndt-bobath, kinesiotaping. Dotyczy to zarówno Pacjentów prywatnych jak i  tych, których rehabilitacja jest w ramach nfz.

Rejestracja online

Dzięki rejestracji online można na bieżąco sprawdzać wolne terminy do poradni specjalistycznych i diagnostycznych oraz rezerwować wizyty (w ramach nfz oraz odpłatnie).

Bezpłatna diagnostyka

Pacjenci posiadający skierowania wystawione przez lekarzy pracujących w naszym centrum medycznym mogą korzystać bezpłatnie z badań diagnostycznych – USG, RTG, EMG.

Atrakcyjne ceny

Oprócz świadczeń w ramach NFZ mamy również usługi odpłatne. Oferujemy bardzo atrakcyjne ceny i promocje na zabiegi rehabilitacyjne.

Certyfikat ISO

Mając na uwadze ciągłą poprawę jakości udzielanych świadczeń w centrum medycznym Multi-Med wdrożono system zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą ISO 9001: 2015.

Rehabilitacja NFZ poza kolejnością!

W domu Pacjenta, lub

w przychodni przy ul. Sienkiewicza 110 we Wrocławiu.

Wymagania:

– orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, lub
– orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji wydane przez lekarza orzecznika ZUS, lub
– orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów wydane przed 1998 r. przez Komisje Lekarskie ds. Inwalidztwa i Zatrudnienia.

Zapewniamy bezpłatnie (umowa z NFZ):

– konsultacje lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej,
– profesjonalną opiekę fizjoterapeutyczną,
– zabiegi fizjoterapeutyczne,
– szybką realizację skierowań, poza kolejnością!